dnes je 22.6.2024

Nápoveda

Vážení užívatelia,

Práve ste vstúpili do sekcie Nápoveda. Pripravili sme pre Vás prehľad dôležitých funkcií, ktoré môžete na portáli využívať.

Špeciálne funkcie profi databázy

1. Tematický register

Vyhľadávanie má aj špeciálne funkcie. Každý článok na portáli je zaradený do tematického registra. Toto zaradenie môžete nájsť v pravom hornom rohu obrazovky. Pokiaľ hľadáte príspevky s obdobnou témou, stačí iba kliknúť na jednu z týchto položiek a dostanete sa na prehľad článkov zaradených pod rovnakú položku tematického registra.

2. Súvisiace dokumenty

Pod nadpisom každého článku sa automaticky generujú súvisiace dokumenty, ktoré obsahujú doplňujúce informácie.

Ak Vás text zaujal, môžete si vyhľadať aj ďalšie články od tohto konkrétneho autora. Voľbu Dokumenty tohto autora nájdete vo vedľajšej záložke.

3. Vyhľadávanie podľa §

Nadštandardná je tiež previazanosť on-line databázy. Všimli ste si, že ak aj v texte článku uvedený konkrétny paragraf, po kliknutí sa v novom okne otvorí jeho úplné znenie? V ľavom dolnom rohu okna nájdete odkaz Súvisiace dokumenty, cez ktorý vyhľadáte všetky články, v ktorých je tento konkrétny paragraf uvedený.

Druhý spôsob, ako vyhľadať články s konkrétnym paragrafom alebo právnym predpisom, je k dispozícii v záložke Právne predpisy. Pri prehliadaní právneho predpisu môžeme použiť rovnaký odkaz Súvisiace dokumenty v ľavom hornom rohu okna, prípadne klikneme na Celý text predpisu a cez odkaz Súviasice dokumenty v ľavom hornom rohu sa dostaneme k článku, v ktorom je uvedený akýkoľvek paragraf prehliadaného predpisu.

4. Moje obľúbené

V časti Akcia máte možnosť pridať článok, ktorý Vás zaujal a ak sa budete k nemu chcieť neskôr vrátiť, uložíte ho pomocou funkcie Pridať do Mojich obľúbených. Jednotlivé uložené články je možné cez odkaz Moje obľúbené v okne Môj účet organizovať do Vami vytvoreného systému zložiek a jednoducho ich pomocou myši medzi zložkami presúvať.

Podcasty pre zákazníkov tohto portálu

Novela zákona č. 50/1976 Zb. stavebný zákon s účinnosťou od 31.3.2024

Tému podcastu predstavuje Novela zákona č. 50/1976 Zb. stavebný zákon s účinnosťou od 31.3.2024. Primárny podnet predmetnej novelizácie spoč...

Plán obnovy očami Lívie Vašákovej

Plán obnovy je v ostatnom období jednou z veľmi diskutovaných tém. Ako ho možno podnikateľmi reálne využívať? Čo znamená pre orgány verejnej...

Webináre formou otázok a odpovedí pre zákazníkov tohto portálu

Vydávanie záväzných stanovísk orgánom územného plánovania od 1.6.2024

Lektor: Mgr. Alexandra Mišinová, LL.M.

Dátum: 26.6.2024

Čas konania: 11:00 - 12:00

Na tento webinár sa môžete zaregistrovať tu

Zákon o výstavbe - Postup pri povoľovaní stavby: § 35 - § 46

Lektor: JUDr. Ivan Syrový, PhD.

Dátum: 16.8.2024

Čas konania: 9:00 - 10:00

Na tento webinár sa môžete zaregistrovať tu

Prihláste sa v prípade, že ste predplatiteľ portálu formou vyplnenia registračného formuláru.

Registrácia je záväzná!

Zoznam webinárov otázok a odpovedí a registračný formulár nájdete TU.